Чим шкідливі ІТ технологої

ІТ здоров'яЯк не дивно тут я зібрався розказати не про вплив ІТ на фізичне здоров'я а на психічне. Недавно десь читав про таке дослідження, і як не дивно справджується, принаймі на мені. 

Я бачу дві головні проблеми:

Відсутність концентрації

Простіший випадок: хочеться послухати музики, заходимо в "вконтакт" слухаємо одну пісню, як правило не до кінця, слухаємо іншу, переключаємоcь на іншого виконавця і так постійно. А раніше купив, позичив, переписав касету чи диск і слухаєш від першої пісні до останньої - формується цілісна картина а не уривки невідомо яких вражень...

Якась проблема в житті: складне завдання на роботі, хвороба чи т.п. Заходимо в гугл і тут же знаходимо готове рішення конкретної проблеми конкретно під наш випадок. Мінімум зусиль і мінімум розуміння проблеми. Як прийшло вирішення так ми його і забули. А колись хоч і приходилось потратити в рази більше часу на читання книжок, відвідування курсів чи чогось подібного, зате це давало цілісне розуміння проблеми та її рішень, дозволяло отримати дійсно структуровані знання а не маленькі кусочками ні до чого не прив'язаної інформації.

Постійний неспокій

Всі мають мобільні, будь хто може тебе дістати в найнеочікуваніший момент. Не факт що це всіх сильно дратує, але втрачається розмірений плин життя, плани на день можуть кардинально мінятись від дзвінка до дзвінка. Пунктуальність і планування дій втрачають свій сенс як такі, а від цього бардак в голові і неможливість сконцентруватись на чомусь дійсно важливому.

Попробуйте виключити мобільний і не ходити в соціальні мережі пару днів. Вас скоріш всього оголосять в міжнародний розшук. А самим вам буде не комфортно: а раптом хтось на вашу стіну запостав черговий нікому не потрібний кусочок інформації...

 А що найсумніше то нам від цього вже не втекти... Будемо надіятись що деградація не буде фатальною))

Почну з кінця Від соціальних

Почну з кінця
Від соціальних мереж втекти можна. просто тре мати силу волі. Ще краще було там не реєструватися.
постійний неспокій, зокрема факт що ти постійно на звязку - це не проблема IT як такого, це проблема технологічного розвитку.
Те що люди без мобільного телефону не можуть зустрітися це факт. Але це мабуть знову таки вплив сучасних технологій. Їх наявність розслабляє. Типу для чого домовлятися, якщо можна подзвонити. Це всетаки деградація, побічний ефект сучасних технологій. Точно так само можна на роботу йти пішки, а сумки з магазину нести в руках, а не їхати на машині.
Щодо музики, то вконтакт це зло.
А взагалі ніхто тобі не забороняє купити CD до твого плеєра.

Ну а гугл в IT індустрії це палка з двома кінцями. З одного боку дозволяє швидко вирішити завдання, а з другого боку перешкоджає розвитку справжніх гуру, принаймні в якійсь певній області.

Коментувати:

Ця інформація зберігається приватно і не буде оприлюднена.
  • Адреси веб сторінок та email адреси перетворюються в лінки автоматично.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування